Yabancı Gençlik Dizisi Tavsiyeleri En İyi Gençlik Dizileri

Kategorilere göre böldüğümüz dizi önerileri kısmında bugün yabancı gençlik dizisi tavsiyeleri ile karşınızdayım. En çok izlemeyi sevdiğiniz dizi kategorisi arasında eğer yabancı gençlik dizileri varsa yazımız size göre. Gençlik dizisi izlemeyi sevenler ve yeni dizi arayışında olanlar için bir kaç dizi önerisinde bulunduk.

Bugüne kadar yayınlanmış eski ve yeni diziler arasından bir seçki yaparak karşınızdayız. Gençlik dizisi serimize yorum yaparak sizde kendi tavsiyelerinizi verebilirsiniz.

En İyi Yabancı Gençlik Dizisi Tavsiyeleri

Gençlik dizisi izlemekten keyif alanlar için daha önceden izlediğimiz diziler arasından seçtik. Ve en iyi yabancı gençlik dizisi diyebileceğimiz dizileri burada sizin için derledik.

1- The O.C.

Bizim listenin başında hiç şüphesiz ülkemizde de uyarlanan ve yine uyarlaması ülkemizde çok izlenen The O.C. dizisi var. Yayınlandığı 2003-2007 yılları arasında kült yapımlar arasına girmeyi başardı. Eğer siz diziyi hala izlemediyseniz izlemenizde fayda var. Ülkemizde Star Tv ekranlarında yayınlanan Medcezir dizisinin orijinal versiyonu olan The O.C. en iyi gençlik dizileri arasında yer alıyor. Orange County’de zenginlik içinde yaşayan gençler ve ailelerinin yanına Ryan’ın gelmesiyle olaylar gelişir. Adam Brody, Rachel Bilson, Mischa Barton ve Benjamin McKenzie dizinin başrollerinde yer alıyor. Eğer Medcezir dizisini izlediyseniz ve artık The O.C. dizisini izlemekten zevk almayacağınızımı düşünüyorsunuz ? Dizinin bölümleri Medcezir ile bire bir aynılık göstermiyor. İki dizinin finali bile birbirinden farklı bir şekilde. Seth Cohen karakteriyle bir döneme damga vuran diziyi izlemenizi kesinlikle öneririm. The O.C. dizisi 4 sezondan oluşuyor toplam 92 bölümü var.

The O.C.

2- Gossip Girl

The O.C. dizisiyle aynı kişi tarafından yapımcılığı yapılan Gossip Girl’de ülkemizde de dahil bir çok ülkede yayınlanmıştır. 2007-2012 yılları arasında The CW kanalında yayınlanan dizinin günümüzde yeni versiyonu çekilmektedir. Cecily Von Ziegesar’ın Dedikoducu Kız kitaplarından uyarlanan dizi 6 sezon sürmüştür. Uzun soluklu gençlik dizisi önerisi arıyorsanız buna bir şans verebilirsiniz. Özellikle yine ilk dizide olduğu gibi zengin kesim çocukların gittiği bir lisede geçiyor. Yukarı Doğu Yakasında yaşayan gençlerin lisesinde Gossip Girl adlı bir blogda okulda yer alan kişilerin dedikoduları yayınlanır. Gel gelelim Gossip Girl’in kim olduğu ise bilinmemektedir. Dizinin başrollerinde Leighton Meester, Blake Lively, Ed Westwick, Penn Badgley ve Chace Crawford yer alıyor. Ayrıca dizinin bir kaç bölümü de Paris’te geçiyor.

Gossip Girl

3- Control Z

Netflix üzerinde yayınlanan Netflix orijinal yapımı olan Control Z’de Gossip Girl ile benzerlik gösteren bir gençlik dizisi. Özellikle Meksika yapımı diziler arasında yer alan Control Z’de yine lisede geçiyor. Ve Meksika yapımı diziler arasında en çok izlenen diziler arasında. Ancak daha ilk sezonu bu yıl Netflix üzerinde yayınlanan dizi 2. sezon onayını aldı. Yine kendini saklayan biri lisede ki öğrencilerin sırlarını sosyal medya hesabı üzerinden teker teker paylaşmaya başlar. Başrol karakterimiz Sofía Herrera ise herkesin sırları açığa çıkmadan bu hesabın kime ait olduğunu bulmaya çalışır.

Yabancı Gençlik Dizisi Tavsiyeleri – Control Z