Netflix’de İzleyebileceğiniz Türk Dizileri Neler?

Yayınladığı dizi ve film içerikleri ile dikkatleri üzerine çeken Netflix’de izleyebileceğiniz Türk dizileri neler? Sizin için listeledik. Ayrıca sizde Netflix Türkiye’nin orijinal yapımları arasında yer alan Türk dizilerini merak ediyorsanız sizi yazının devamına alalım.

Netflix’de İzleyebileceğiniz Türk Dizileri

2016 yılında ülkemizde de yayın hayatına başlayan Netflix aradan geçen 2 yılın ardından Türk yapımı orijinal dizilerini çekmeye başladı. 2018 yılında ilk Türk yapımı orijinal dizisini yayınladı. Ve bu durumun arkası kesilmedi. Bir çok Türk yapımı Netflix Türk dizisi çekildi ve hala çekilmeye devam ediyor. Ve Netflix platformundaki yerini alıyor.

Final Yapan Türk Dizileri

1– Hakan Muhafız (The Protector)

Netflix’in ilk orijinal yapım Türk dizisi Hakan Muhafız. İlk olarak ülkemizden Çağatay Ulusoy ile anlaşan şirket 4 sezon süren diziyle büyük ilgi topladı. Fantastik dram tarzında ilk olarak ekranlara gelen dizi bir çok ülkede yayınlandı. Hazar Ergüçlü, Ayça Ayşin Turan’ın da başrollerde olduğu dizide bir çok başarılı isim yer aldı. Günümüz İstanbul’unda yaşayan Hakan’ın şehri korumak için giriştiği macera ekranlara geliyor. Üstelik dizi ilk Netflix yapımı Türk yapımı olmasına rağmen gayet başarılı.

Hakan Muhafız

2- Atiye (The Gift)

Beren Saat’in başrollünde olduğu 2. Netflix Türk orijinal yapımı Atiye dizisi de 3 sezon sürdü. Dizinin başrollerinde Mehmet Günsür ve Metin Akdülger yer alan diğer isimler. İstanbul’dan Göbeklitepe’ye uzanan bir gizem dolu hikaye ekranlara geliyor. Dünyanın bilinen en eski kült yapılarını bulunduran Göbeklitepe’de yer alan arkeolojik sırlar ekranlara geliyor. Ayrıca dizi tarihi ögeleri de içinde barındırıyor.

Atiye

3- Aşk 101 (Love 101)

Geçtiğimiz aylarda 2. ve final sezonuyla Netflix’de ki yerini aldı. Arkadaşlık ve gençlik dizisi sevenlere tavsiyemizdir. Dizinin oyuncu kadrosunda başarılı isimler yer alıyor. Pınar Deniz, Alina Boz, Mert Yazıcıoğlu, Kubilay Aka, Kaan Urgancıoğlu, Selahattin Paşalı bunlardan sadece bir kaçı. Özellikle dizi müzikleriyle de öne çıkmayı başarıyor.

Aşk 101

4- 50m2 (50m2)

Bu yıl ilk sezonuyla Netflix’de yayınlanan dizi tek sezonluk mini dizi olarak yer alıyor. Dizi 2. sezon onayını alamadı. Komedi ve drama karışımı bir Burak Aksak dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin başrollerinde Engin Öztürk, Cengiz Bozkurt ve Aybüke Pusat yer alıyor. Ailesi ile ilgili yanıtsız soruları olan Gölge, ailesi ile ilgili gerçekleri aramaktadır. Yıllardır Servet’in yanında onun karanlık işleri için çalışır. Servet ile aralarında yaşanacak gerilim ile bütün hayatı alt üst olur. Özellikle mahalle temalı komedi ve dram dizilerini seviyorsanız bir göz atın derim.

50m2

Devam Eden Türk Dizileri

1- Bir Başkadır (Ethos)

Diğer bir dizi ise 2020 yılında yayınlanan Bir Başkadır dizisi. Şimdilik 1 sezonu yayınlanan dizinin devamının olup olmayacağı henüz netlik kazanmadı. Dizinin başrollerinde Öykü Karayel, Fatih Artman ve Funda Eryiğit yer alıyor. Sosyal konulu bir drama tarzında dizi sevenler izleme listenize ekleyin. Hayatları birbirinden farklı olan insanların yolları kesiştiğinde sınırlarının ortadan kalktığı ve birbirlerinin hayatlarına dokunması konu ediniyor. Ayrıca Öykü Karayel bu sıralar yeni bir diziyle ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Akın Akınözü ile Kaderimin Oyunu dizisinde başrolleri paylaşacak.

Bir Başkadır

2- Fatma (Fatma)

Bu yıl ilk sezonu yayınlanan dizinin başrollerinde Burcu Biricik yer alıyor. Sosyal konulu drama ve gerilim dizisi tarzında dizi. Ayrıca dizinin ilk sezonu 6 bölümden oluşuyor. Dizinin 2. sezonunun olup olmayacağı henüz belli değil. Temizlik işi yapan Fatma’nın kayıp eşini ararken beklenmedik bir kaosun içinde bulur.

Fatma

3- Kulüp

Ve Netflix’in son olarak yayınladığı Türk yapımı orijinal dizisi Kulüp. Dizi 1950 yıllarının İstanbul’unda geçiyor. Ayrıca dizinin başrollerinde Barış Arduç, Salih Bademci ve Gökçe Bahadır yer alıyor. Dizinin ilk sezonu 6 bölümden oluyor. Sizde Türk yapımı drama dizilerini seviyorsanız güzel zaman geçirmek için ideal bir dizi. Ayrıca dizinin müzikleri de çok güzel.

Kulüp

Bundan böyle Netflix’de yer alacak dizileri de yeni yazılarımızda bulabilirsiniz. Ayrıca şuan hali hazırda çekimleri devam Türk yapımı diziler de bulunuyor. Bunlardan biri de Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisi.