2021’de Google’da En Çok Aranan Türk Dizileri

Google tarafından 2021 yılına dair en çok aranan Türk dizileri açıklandı. Her yılın sonunda olduğu gibi Google en çok aranan arama trendlerini yayınladı. Buna göre en çok aranan Türk dizi ve filmleri belirlendi. Google Türkiye’nin en çok aranan dizilerinin 1. sırasında sürpriz bir isim yer alıyor.

En Çok Aranan Türk Dizileri

En çok aranan 10 diziyi sondan başlayarak sıralayacağız. Diziler arasında şuan final yapan diziler ve hala devam etmekte olan diziler de yer alıyor.

10- Maraşlı

Atv ekranlarında yayınlanan dizinin başrollerinde Burak Deniz ve Alina Boz yer alıyor. Maraşlı dizisi toplam 26 bölümden oluşuyor. Dram türünde dizi sevenler izleyebilir.

9- Son Yaz

Son Yaz dizisinin başrollerinde Alperen Duymaz, Hafsanur Sancaktutan, Funda Eryiğit ve Ali Atay yer alıyor. 2 sezon süren dizi toplam 26 bölümden oluşuyor. 2. sezonu kısa süre dizinin 2. sezonunda dizinin kadrosuna sevilen oyuncu Birce Akalay dahil olmuştu. İdealist savcı Selim Kara ve Akgün Gökalp Taşkın’ın hikayesini anlatan dram türünde güzel bir dizi.

8- Sen Çal Kapımı

Sen Çal Kapımı bu sene bir çok rekora imza atan diziler arasında. Twitter trendlerde de en çok hakkında konuşulan dizi olmayı başardı. Dizi ayrıca yayınlandığında en çok tweet atılan dizi ünvanını koruyor hala. Kerem Bürsin ve Hande Erçel’in başrollerinde yer aldığı romantik komedi dizisi.

7- Masumlar Apartmanı

Listenin psikolojik dram konulu tek dizisi. 2. sezonuyla ekranlarda olan dizi Salı akşamlarının Türkiye’de en çok izlenen dizisi. Dizinin başarısı sadece Türkiye’de kalmadı. Ülke sınırlarını aşan dizi Inocentes ismiyle İspanya’da yayınlanıyor. Dizinin başrollerinde Ezgi Mola, Birkan Sokullu, Merve Dizdar, Aslıhan Gürbüz yer alıyor.

6- Üç Kuruş

Ekin Koç ve Uraz Kaygılaroğlu’nun başrollerinde olduğu dizi dram ve polisiye dalındı. Dizi bu yılın Kasım ayında başlamasına rağmen listeye 6. sıradan girmeye başlamış. Türkiye’de Pazartesi günlerinin en çok izlenen dizisi.

5- Yargı

Bu senenin en çok beğenilen dizilerinden biri Yargı. Dizinin başrollerinde Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu yer alıyor. Senaryosu ve oyuncu kadrosuyla izleyenleri ekran başına bağlıyor.

4- Masumiyet

Yayın hayatı kısa süren Masumiyet dizisi de sadece 13 bölüm sürdü. Başrollerinde İlayda Alişan, Deniz Işın ve Serkay Tütüncü yer aldı.

3- Aşk Mantık İntikam

Bu senenin dizilerinden olan Aşk Mantık İntikam’ın başrollerinde Burcu Özberk ve İlhan Şen yer alıyor. Romantik komedi dizisi sevenler izleyebilir. Cunning Single Lady dizisinden uyarlama. Dizi şuan hala Cuma akşamları yayınlanmaya devam ediyor.

2- Sadakatsiz

Caner Cindoruk ve Cansu Dere’nin yer aldığı dizi Türk televizyonlarında yayınlanan bir başka uyarlama dizi. Doctor Foster dizisinden Türk televizyonlarına uyarlanan dizi en çok aranan ikinci dizi oldu.

1- Squid Game

Listenin ilk sırasında maalesef bir Türk dizisi yer almıyor. İlk sırada yer alan dizi Netflix’in bu yıl yayınladığı orijinal yapım dizisi Squid Game en çok aranan dizi oldu.

Bu listeden bir dizi seçip izlemeye başlayabilirsiniz. Eğer bütün bu Türk dizilerini izlediyseniz Unutulmaz Türk Dizileri yazımıza bakıp oradan da öneri alabilirsiniz.